TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.ksztalcenie-ustawicznegk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.poradnictwo-zawodowegk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.rynek-pracygk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.ksztalcenie-zawodowegk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.projekty-efsgk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.technologie-informacyjnegk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.recenzjegk-is-91.jpglink
http://edukator.koweziu.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/kategorie.wywiadygk-is-91.jpglink

Oferta stargardzkiego MBP i MCK OHP podczas Dni Otwartych ZS nr 2 w Stargardzie Szczecińskim - Ewa Zygnerska

Młodzieżowe biura pracy i centra kariery wspierają młodzież poszukującą pracy. Dlatego 9 września 2009 r. podczas stargardzkiego VI festynu „Spotkania z kulturą” nie mogło zabraknąć przedstawicieli MBP i MCK OHP w Stargardzie Szczecińskim.


Ewa Zygnerska
doradca zawodowy
Młodzieżowe Biuro Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Stargard Szczeciński
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      W dniu 09.09.09 r. autorka artykułu - doradca zawodowy I stopnia i Monika Pawłowska - pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Stargardzie Szczecińskim uczestniczyły, jako wystawcy i prelegenci, w VI edycji festynu „Spotkania z kulturą” podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Jak co roku uczestnicy festynu mogli zakupić używane podręczniki szkolne i skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, np. obejrzeć pokazy dotyczące bezpieczeństwa i samoobrony przeprowadzone przez pracowników Straży Ochrony Kolei ze Szczecina.
Słoneczna wrześniowa aura spowodowała wysoką frekwencję wśród odwiedzających i potwierdziła zasadność organizowania takich cyklicznych spotkań.

      Stoisko stargardzkiego MCK i MBP OHP z materiałami dydaktyczno-informacyjnymi było licznie odwiedzane przez osoby poszukujące pracy i uczniów, którzy otrzymywali informacje oraz wskazówki odnoszące się do orientacji zawodowej i zawodów przyszłości. Największym zainteresowaniem cieszyły się publikacje na temat aktywnego poszukiwania pracy oraz wskazówki dotyczące autoprezentacji opracowane przez pracowników Biura i Centrum w Stargardzie Szczecińskim.

      Chętnym udzielono indywidualnych konsultacji zawodowych. Ponadto mieli możliwość wykonać test predyspozycji zawodowych oraz dokonać analizy swoich mocnych stron, wypełniając formularz testowy. Poznanie własnych zainteresowań i oczekiwań zawodowych, z uwzględnieniem cech charakteru i mocnych stron, pozwoliło im wstępnie określić ich zawodowe powołanie i zaplanować ścieżkę edukacyjno-zawodową.

      Dla osób poszukujących pracy stargardzkie VI „Spotkania z kulturą” były także okazją do rozmowy z pośrednikiem pracy o potencjalnych możliwościach zatrudnienia w powiecie stargardzkim oraz otrzymania zaproszenia do złożenia wizyty w siedzibie MBP w celu zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy.

      Warto podkreślić, że podczas tego festynu został poruszony temat przyszłej współpracy stargardzkiego Młodzieżowego Biura Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK). OTK zostanie zorganizowany po raz pierwszy w Polsce jesienią 2009 roku, od 5 do 11 października, przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on zainspirować ogólnopolskie, regionalne i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz potrzebujących profesjonalnego wsparcia w planowaniu edukacji, zawodu, pracy i kariery*. W trakcie tegorocznego OTK pracownicy Młodzieżowego Biura Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Stargardzie Szczecińskim planują swój udział w konferencji w Szczecinie oraz warsztaty dla młodzieży w siedzibie Biura.

Galeria zdjęć - Praca na stoisku stargardzkiego MCK i MBP w czasie Dni Otwartych ZS nr 2 w Stargardzie Szczecińskim we wrześniu 2009 r. (autor zdjęć: Anna Krupa - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim)


* Strona internetowa Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - www.tydzienkariery.pl.